Polkujuoksujen 12.7.2023 tulokset

12.7.2023

Suonenjoen Vasaman polkujuoksut

12.7 2023

T U L O K S E T

© Suonenjoen Vasama

Kilpailun sarjat: T9P9T11P11T13P13T15P15NMNMM

T9 Naiset 9 vuotta 2 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hilma Aalto              Suonenjoen Vasama            11.34,1
  2. Emilia Iivanainen        Suonenjoen Vasama            12.00,2         26,1
  3. Ella Piiroinen                                        12.16,0         41,9
  4. Taika Mäkinen                                         13.04,1       1.30,0
  5. Venla Nissinen           Suonenjoen Vasama            20.10,8       8.36,7

Sarjaluettelo

P9 Miehet 9 vuotta 2 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Vilho Pirkkalainen                                    11.14,0
  2. Miko Nissinen            Suonenjoen Vasama            11.50,3         36,3
  3. Lenni Miettinen                                       24.46,4      13.32,4

Sarjaluettelo

T11 Naiset 11 vuotta 2 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Enni Pirkkalainen        Cetus                        11.38,4
  2. Mira Hassinen            Suonenjoen Vasama            11.57,6         19,2

Sarjaluettelo

P11 Miehet 11 vuotta 2 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eemeli Markkanen         Puijon hiihtoseura           10.23,7

Sarjaluettelo

T13 Naiset 13 vuotta 4 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aino Pirkkalainen        Cetus                        20.05,7
  2. Aino Suomalainen         Vieremän Koitto              20.08,5          2,8
  3. Selma Vasiljev           Suonenjoen Vasama            20.33,3         27,6

Sarjaluettelo

P13 Miehet 13 vuotta 4 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kusti-Emil Juntunen      Puijon Hiihtoseura           19.22,0
  2. Topias Lyytinen          Suonenjoen Vasama            19.42,0         20,0
  3. Elmo Miettinen           PHS                          20.27,6       1.05,6
  4. Onni Aalto               Suonenjoen Vasama            26.29,0       7.07,0
  5. Ukko Raatikainen         Suonenjoen Vasama            26.50,0       7.28,0
  6. Matias Miettinen         Suonenjoen Vasama            27.42,4       8.20,4

Sarjaluettelo

T15 Naiset 15 vuotta 6 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ilona Aalto              Suonenjoen Vasama            29.19,8
  2. Liisa Dahl               Vieremän koitto              29.28,5          8,7
  3. Minnea Miettinen         Suonenjoen Vasama            33.35,4       4.15,6

Sarjaluettelo

P15 Miehet 15 vuotta 6 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eelis Kaikkonen          Puijon hiihtoseura           25.19,5
  2. Aatu Juntunen            Vieremän Koitto              25.22,2          2,7

Sarjaluettelo

N 6KM Naiset 6 km 6 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lotta Rauhanen           Puijon hiihtoseura           30.06,6
  2. Kerttu Kaplas            Joutsenon Kullervo           38.45,8       8.39,2
  3. Mari Markkanen                                        46.03,8      15.57,2

Sarjaluettelo

M 6KM Miehet 6 km 6 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Matti Röppänen           Siilinjärven Ponnistus       25.02,2
  2. Janne Heikkinen          Siilinjärvi                  25.07,7          5,5
  3. Severi Lyytinen          Puijon hiihtoseura           25.17,3         15,1
  4. Kalle Aalto              Suonenjoen Vasama            27.27,8       2.25,6
  5. Toni Pulkkinen           Vetelin Urheilijat           27.36,1       2.33,9
  6. Juuso Kuosma             Maaningan mahti              28.14,9       3.12,7
  7. Mika Suomalainen         Vieremän Koitto              29.01,2       3.59,0
  8. Timo Karhunen            Mäntylahden Veto             29.55,5       4.53,3
  9. Antti Lindqvist                                       30.44,1       5.41,9
 10. Teemu Räsänen            Puijon Mahti                 32.31,5       7.29,3
 11. Teemu Markkanen                                       48.48,9      23.46,7

Sarjaluettelo

N 12KM Naiset 12 km 12 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Rita Karjalainen                                      54.47,5
  2. Niina Kilpeläinen                                     55.08,9         21,4
  3. Heini Mäkinen            Puijon hiihtoseura         1.08.19,5      13.32,0
  4. Inkeri Savolainen                                   1.09.26,4      14.38,9
  5. Tiina Moilanen           Puijon Mahti               1.09.44,4      14.56,9
  6. Anni Lindsberg                                      1.11.24,9      16.37,4
  7. Teija Maamela                                       1.11.34,0      16.46,5
  8. Anni Toppila             Sotanorsut Seikkailulla    1.15.34,1      20.46,6
  9. Saara Patama                                        1.15.50,8      21.03,3
 10. Tanja Tepponen                                      1.23.17,4      28.29,9
 11. Sonja Haukka                                        1.23.38,1      28.50,6
 12. Kati Laine                                          1.25.04,4      30.16,9
 13. Maari Pasanen                                       1.25.12,7      30.25,2
 14. Krista Ollikainen        Karsikonmäki Runners       1.25.52,3      31.04,8
 15. Jaana Oikarinen                                     1.27.57,2      33.09,7
 16. Riikka Ryyttäri                                     1.33.15,5      38.28,0
 17. Anni Markkanen           Suonenjoki                 1.37.37,4      42.49,9
 18. Ira Markkanen                                       1.40.14,3      45.26,8

Sarjaluettelo

M 12KM Miehet 12 km 12 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Juho Leinonen            Kainuun Hiihtoseura          46.31,7
  2. Niilo Mäkinen            PHS                          47.16,0         44,3
  3. Tuukka Miettinen         Kuopio                       53.04,5       6.32,8
  4. Antti Mäkinen            PHS                          53.17,2       6.45,5
  5. Juha Pirkkalainen                                     57.45,3      11.13,6
  6. Tommi Nissinen           Suonenjoen Vasama            58.02,8      11.31,1
  7. Jarkko Kaplas            Joutsenon Kullervo         1.00.34,7      14.03,0
  8. Mikko Miettinen          Sika-Osasto                1.05.16,5      18.44,8
  9. Joonas Mäkinen                                      1.05.46,1      19.14,4
 10. Ville Brilli                                        1.06.53,5      20.21,8
 11. Juho Oinonen                                        1.07.54,2      21.22,5
 12. Hannu Hiltula                                       1.08.31,3      21.59,6
 13. Pyry Kostamo                                        1.10.42,2      24.10,5
 14. Petri Nykänen            Kojamoveljet               1.12.53,8      26.22,1
 15. Kyösti Mäkinen                                      1.14.38,7      28.07,0
 16. Mikko Nyyssönen          Kuntokeskus Timmi          1.15.02,0      28.30,3
 17. Topi Laine                                          1.18.36,3      32.04,6
 18. Aku-Pekka Mölsä          Siilinjärvi                1.20.31,8      34.00,1
 19. Jani Huotari             Team Huotari               1.22.17,3      35.45,6
 20. Johannes Lammin-Soila                               1.24.10,5      37.38,8
 21. Juha-Pekka Ryyttäri                                 1.24.27,1      37.55,4
 22. Kari Herlevi             Vantaa                     1.25.19,4      38.47,7
 23. Karri Jalkanen           CRC UNGRAVEL               1.34.23,0      47.51,3
 24. Mika Markkanen           Suonenjoki                 1.37.38,2      51.06,5
 25. Kai Sovijärvi            Suonenjoen Vasama          1.37.50,0      51.18,3

 Poisjääneitä   1
  - 126.            Otto Nyyssönen

Sarjaluettelo

M 24KM Miehet 24 km 24 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sakari Pyykkönen         Seger Hockey               2.07.20,5
  2. Sami Ollikainen          Karsikonmäki Runners       2.38.21,3      31.00,8
  3. Petri Leppinen                                      2.41.55,8      34.35,3
  4. Mikko Markkanen                                     2.55.41,2      48.20,7
  5. Tommi Korhonen           Suonenjoen Vasama          2.55.42,0      48.21,5

 Keskeyttäneitä   1
  - 130.            Ville Tenhunen           SiiVe

Sarjaluettelo

ExTime