IOF World Ranking Event (WRE) and Finnish WOC middle distance qualification

Bulletin 1 has been released.

Bulletin 2 has been released.

Kilpailuohjeet julkaistu.

Lähtöajat / Start times.

Suonenjoen Vasaman ja Hankasalmen suunnistuslukion harjoituspaketteja on saatavilla suunnistuslukion sivuilta https://peda.net/hankasalmi/lukio/suunnistuslukio/uutiset/hh

GPS-seuranta (klo 11.30 alkaen) / GPS-tracking (from 11.30)

Online-tulokset / Online results

Muutoksia / tarkennuksia kilpailuohjeisiin:

Pysäköinti on pellolla kilpailukeskuksen yhteydessä. Pysäköinnin osoite on Hanhiniementie 78, Rautalampi.

Kilpailunumerot löytyvät lähtökynnykseltä hakaneuloineen. Emit tarkastuslipukkeet löytyvät kilpailukeskuksesta tulostaulun välittömästä läheisyydestä sekä lähtökynnykseltä.

Kilpailussa käytetään GPS-seurantaa kaikkien kilpailijoiden osalta. GPS-liivit jaetaan kilpailijoille lähtökynnyksellä ja GPS-laitteet lähtöön kutsumisen yhteydessä 4 minuuttia ennen varsinaista lähtöä.

Matkapuhelimien tai muiden viestintälaitteiden käyttö lähtökynnysalueella on kielletty.

Changes / refinements to the competition instructions:

Parking will be on the same field with the competition centre. The address of parking is Hanhiniementie 78, Rautalampi.

Number bibs are located at the pre-start. Emit card check slips are available at the competition centre next to the result board and at the pre-start.

The vest for the GPS device is given to the competitor at the pre-start and the GPS device is placed on the vest 4 minutes before the start.

The use of mobile phones and other communication devices is prohibited in the pre-start.

Kisat pidetty. Kiitokset kilpailijoille, valvojille, maanomistajille, katsojille ja talkooväelle!

Kilpailukeskuksesta löydetty suunnistuslasit. Voi kysellä numerosta 040 593 6899.